Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Proč si muži pořizují milenky?

Článek o milenkách, tentokrát výjimečně pro ženy i pro muže (víme, že nás čtete!), pro vás napsal MUDr. Zlatko Pastor.

Milenka je osoba nám blízká, kterou si dopřáváme souběžně se svojí stálou partnerkou. Chlubíme se s ní a ukazujeme jí světu, jak je báječná, ale hlavně tím chceme dokázat, jak báječní jsme my sami.

Tak trochu se nám to ale nehodí a obáváme se, co by tomu řekla naše partnerka současná, tedy ta hlavní. A ta by tomu určitě neřekla nic dobrého. Milenky si pořizujeme pro radost, zábavu, sex, reprezentaci, ze zoufalství, k dokazování si vlastní důležitosti, někdy taky pro zlost či z mnoha jiných více či méně pochopitelných důvodů.

 

 

Milenky zanechávají stopy!

Utajit její existenci před stálou partnerkou je prakticky nemožné. Ženy mají zvláště vyvinutý smysl pro objevení své sokyně. Ovšem to, co milenku prozradí nejčastěji, je pošetilost, naivita a selhání základních mužských obranných mechanismů. Milenky po sobě zanechávají stopy stejně jako medvěd šlápoty ve sněhu. Čichovou stopu parfému milenky pozná každá manželka s jistotou dobře vycvičeného labradora.

Ještě horší je to s vlasy. Ty ulpí vždy na tom nejméně očekávaném místě. Trčícího zrzavého vlasu na kravatě si v protisvětle nevšimne nikdo kromě manželky. Myslíte-li si, že když máte doma i na záletech jenom blondýny, že je vyhráno, šeredně se mýlíte. Jenom naivka je přesvědčen, že si ženy navzájem své vlasy nepoznají. Kromě délky, průměru, pravo nebo levotočivosti, poznají snad i lak, kterým je vlas naimpregnován. A tak, i kdyby navlékal neurastenický milenec na hlavu partnerky gumovou koupací čepici proti riziku prozrazení, alespoň jeden vlas neposeda se vždycky někam zatoulá.

Čtěte také:

Britské ženy dávají přednost četbě před sexem

Jak mu ukázat, že jsem plnohodnotná partnerka?

Zaměřeno na detail!

Ženy si všímají i těch nejprapodivnějších maličkostí. Mikroskopická stopa od rtěnky na košili, zapomenutý účet od večeře, když jste zrovna byli na squashi, a přitom jste to tričko promáčeli pod kohoutkem tak, že by to od potu nikdo nerozeznal, vyplují vždy v tu nejméně vhodnou dobu.

I dobře ráno narychlo zválená postel, kterou upravíte cestou do práce z motelu za městem, před návratem manželky z víkendového cvičení, může prozradit, že její majitel používal lůžko někde úplně jinde. A ty oschlé chlebíčky, které před vámi obvykle ani chvilku nevydrží, a kterých jste se o víkendu ani nedotkli, vám to také neusnadní.

Co muže prozradí?

Nejčastěji prozradí milenku sami muži svým připitomělým chováním, jako by ztráceli veškerou soudnost. Změny chování jsou tak nápadné a směšné, že to vidí všichni kromě postiženého natřásajícího se tajtrdlíka. Těkající oči toužící po esemesce, věčnost trávená telefonujíc zastřeným hlasem na toaletě a nepřítomný pohled připomínají výraz utrápeného srnce v posledním tažení.

Frekvence služebních cest a pracovních večeří stoupá. Ti starší začnou pod průhlednými záminkami bolestí zad navštěvovat posilovny, aby vylepšili svoje kuželkovité postavy. Většinou volí účes dobře střiženého golfového hřiště, čímž skoro zamaskují, že stříhat už není co. Snaží se to alespoň nahradit pečlivě neupraveným několikadenním strništěm v inkriminované dny schůzek, aby jakž takž ukázali, že s hladinou pohlavních hormonů na tom nejsou ještě tak zle.

Dárky? Raději nebrat!

Nejhorší jsou přímé důkazy, ty nevysvětlíte vůbec. Kdesi zapomenutá nová košile k narozeninám nebo nedej bůh, po návratu ze školení, kalhotky v koši se špinavým prádlem, které by možná s velkým úsilím oblékla pubertální dcera. Traumatizující jsou společné návštěvy společenských akcí nebo divadel. Tam se zoufalý proutník snaží stát neviditelným nebo předstírá, že je někdo úplně jiný.

Smutný je osud dárků od milenky. Ty nové potápěčské hodinky, které jste od ní dostal k narozeninám, si sice při dlouhém čvachtání v domácí vaně, v hermeticky uzavřené koupelně, taky pěkně užijete, ale není to jaksi ono.

Muži, ukrýváte milenky? Provalí se to!

Kdo z mužů očekával, že se po přečtení tohoto článku dozví, jak úspěšně zamaskovat své milostné avantýry, bude zklamán. Po letech neúspěšných výzkumů ve svém okolí jsem došel k závěru, že je to dlouhodobě nemožné. I když budete trávit hodiny před návratem do domácího hnízda v zakouřené putyce, manželka stejně ucítí pižmo milenky, které z vás bude vyzařovat.

Můžete stokrát vyluxovat svůj vůz, ale zapomenutá rtěnka se při odjezdu na chalupu stejně zakutálí k manželčiným nohám. Vše je marné. Stačí totiž jenom obyčejná věta:“Kdes byl tak pozdě?“ a váš připitomělý obličej a zakoktání prozradí vše ještě dříve, než ze sebe vysoukáte předem připravenou a stále si před příchodem omílanou výmluvu. Je to marné, ale ženy to poznají vždy.

autor: MUDr. Zlatko Pastor